Son Zamanlarda Popüler Olan Tutacak İş Fikirleri

Bir işe başlamak için fikir arıyorsanız, yeni kavramlar ışığında sosyal ve diğer eğilimleri incelemelisiniz. Yıllar boyunca birçok yeni işler türemiş, kimi işler tarihe karışmış, kimisi de yerinde saymış ve belki de dünyanın sonuna kadar hep var olacak işler olarak görülmüştür. Son yıllarda geliştirilen, modaya uygun birçok işletme konsepti ekonomik gelişmelere dayanırken, diğerleri teknolojik ve sosyal değişimler veya çevresel kaygılardan beslenmektedir. Okuyucularımız için şimdiye kadar farklı iş fikirleri sunduk. Son zamanlarda yurt dışında da popüler olan, yeni ve tutması çok büyük ihtimal olan iş fikirlerini incelediğimiz bu yazımızla sizi baş başa bırakıyoruz.

Organik (Yeşil) Temizleme İşleri: Organik ürünlere karşı talepten dolayı olsa gerek, bunları kullanmayı vaat eden herhangi bir şirketin pazarda üstünlüğünü koruyacağı anlamına gelir. Otomobil, ev, ofis gibi yerlerde organik, biyolojik olarak parçalanabilen ve geri dönüştürülebilen malzemelerle yapılan ürünler birçok müşteride bir tercih niteliği taşıyor.

Eğitim Danışmanı: Çoğu öğretmen ve profesyonel eğitim danışmanları, ekstra yardıma ihtiyacı olan çocuklarının mümkün olan en iyi eğitimi almasını sağlamak isteyen velilere hizmet sunarlar. 

Sosyal Medya Danışmanı: Sosyal medya sitelerini kullanmak, modern bir işletme için neredeyse gereklidir denebilir. Ancak bir şirketin sosyal paylaşım sitelerinde varlığını oluşturmak ve sürdürmek çaba ve zaman gerektirir. Birçok şirket, sosyal medya pazarlama görevlerini serbest çalışan pazarlama profesyonellerine bırakmıştır.

Bloglama: İfade aracı olarak başlayan blog yazma işi, hızla güzel gelirler kazanmanın yeni bir yoluna dönüştü. Başarılı blog yazarları genellikle reklam alanı satarlar veya belirli şirketleri okuyucularına tanıtarak onlardan ücret alırlar.

İnternet Yayıncılığı: Birçok yazar eserlerini artık çevrimiçi yayınlıyor. Bununla birlikte, kitapların düzenlenmesi, yüklenmesi ve pazarlanması zaman gerektiriyor. Yazarlar, bu görevler konusunda artık birileriyle internet üzerinde çalışma kararı alıyorlar.

En İyi İş ve Kariyeri Seçmek İsteyenler İçin Meslek Listesi

Çiftçinin Market Bakkal Dağıtımı: Organik gıda eğiliminden yukarıda bahsetmiştik. Bu durum, ailelerin pestisit içermeyen meyve ve sebzeler için çiftçilerin pazarlarını aramaları gerektiği anlamına geliyor. Artık organik tarım çiftçiliği ön planda.

Çocuk Kaplıcaları: Çocuklara özgü kaplıcalar, dünya çapında ilgi görmeye başladı. Bu durum ülkemizde de yaşanacak demektir. Küçük sandalyeler, gösterişli ve özel meyve suyu içecekleri, doğum günü partileri için büyük bir hit olabilir çocuk kaplıcaları, ya da cuma akşamları arkadaşlarla eğlenceli bir parti…

Özel Ders: Deneyimli öğretmenler bir saatlik ücret karşılığında evde hizmet sunuyorlar. Bu, ebeveynlerin büyük eğitim şirketlerine büyük ücretleri ödememelerini ve çocuklarına bire bir ilgi vermelerini sağlar.

Emlak Müdürü: Boş evler, kiralık evler ve arsalar piyasada düzenli olarak incelenmektedir. Yatırım ile ilgili birçok makalemizde, ülkemizdeki en mantıklı yatırım aracının hala gayrimenkul olduğundan bahsetmiştik. 

Topluluk Fitness Eğiticileri: Birçok kişi kişisel eğitmen istiyor ancak bir tane bile bulamıyor. Bir topluluğun kişisel antrenörü, herkesin hedeflerini karşılamak üzere tasarlanmış 5-10 komşu gruba fitness dersi verebilir.

Evden İş Yapmak İstiyorum Diyenlere İş Fikirleri

Beslenme Danışmanı (Diyetisyen): Sağlıklı olmak, sağlıklı beslenmeyi gerektirir. Beslenme danışmanları artık bir müşterinin evine giderek yemek için ne stokladıklarını tam olarak incelemek ve daha sonra onları bakkaliye alışverişinde izlemek için gezebilirler.

Pasta Yapıp Satma İşi: Pasta dilimleri yapıp satma işi ev hanımlarının yaptıkları işlerdendir. Birçok metropolde pastalarınızı yiyecek kamyonları vasıtasıyla satabilirsiniz. Gıda kamyonları son zamanlarda trend hale gelmiş yeni bir iş fikridir.

İmaj Danışmanı: İmaj danışmanları, olası problemleri ve iyileştirme bölgelerini belirlemek için müşterinin özgeçmişini, görünümünü ve mülakat becerilerini gözden geçirir.

Telefon Uygulama Geliştiricisi: Android ve iPhone için cep telefonu uygulama geliştiricileri artıyor. Bazıları, uygulamayı kendileri tasarlamıyor; sadece pazarlıyorlar. Artık cep telefonlarıyla her yerdeyiz. Benzersiz bir uygulama yapabilir ve bundan farklı yollarla para kazanabilirsiniz.

Tutacak iş fikirleri bunlarla sınırlı olmasa da bizler sizlere fikir vermek için bunları sıraladık. Sizlere bir ışık tutması amacıyla paylaştık. Fikirler, konseptten gerçekliğe doğru hareket etmek için somut adım atmaya ihtiyaç duyarlar. İş planları, pazarlama planları ve krediler, melek yatırımcıları ve daha fazlası gibi finansman kaynakları hakkında elinizden gelen her şeyi öğrenin. Pazar araştırmalarınızı bu kavramların geçerli bir pazar haline gelmeye yetecek kadar potansiyele sahip olup olmadığını öngörmek için konsepte dahil ettiğinizden emin olun.

Tarım ve Hayvancılık Alanında Çalışan Hangi Meslek Dalları Vardır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir