Sosyal Medya ile Nasıl Para Kazanılır?

Sosyal medyada fark edebileceğinizden çok para kazanma fırsatı vardır. Aslında vakit öldürmek için kullandığınız sosyal medya, oldukça kârlı olabilir.

Pek çok uzman, sosyal medyanın insanlarla bağlantı kurmaktan ziyade satış yapmak için kullanılmaya başlandığını söylüyor. Takipçilerinizle yeterince güven inşa ettiyseniz önerilerinizi ve paylaştığınız bağlantıları kontrol etme eğiliminde olacaklardır.

Sosyal medyada para kazanmanın altı yolunu vereceğiz.

  1. Ortaklık Ürünlerini Tanıtın

Hangi sektörde olursanız olun, yabancı diliniz varsa ClickBank’da, yoksa XTicaret’te tanıtmak için harika ürünler bulabilirsiniz. Bunlar gibi birçok satış ortaklığı sitesi vardır. Seçtiğiniz ürünleri teşvik edebilir ve bunlardan komisyon kazanabilirsiniz.

Twitter’da spam bağlantılar göndermek yerine, tanıtımını yapacağınız kuruluş ürünlerini tanıtmanın en dürüst ve etkili yolunun ürün incelemeleri yoluyla olduğunu unutmayın. Ürün incelemeleri Youtube’da şu sıralar oldukça revaçta. Şahsen bir ürün kullanıp beğenirseniz ve takipçilerinizin ondan fayda sağladığını biliyorsanız, blogunuza uzun bir inceleme yazısı yazın ve ürünü neden sevdiğinizi paylaşın. Okuyucularınız ya da izleyicileriniz dürüstlüğünüz için teşekkür edecektir.

  1. Kendi Bilgi Ürünlerinizi Yaratın ve Tanıtın

Halihazırda bir blogunuz varsa ve belirli bir konudaki uzmanlığınızı belirli bir süre içinde sergilediyseniz, bir e-kitap, sesli program veya video kursu oluşturma ve kitlenize satma fırsatı da bulabilirsiniz. Sosyal medya böyle bir ürünü tanıtmak için mükemmel bir yerdir.

PDF, MP3 veya video dosyalarınızı, seçtiğiniz bir fiyata herhangi bir platformda yayınlamayı ve satmayı düşünebilirsiniz.

Her şeyde olduğu gibi, kalite, insanların satın alması için anahtar kelimedir. Harika bilgilerle, tasarım ve tanıtım konusunda ekstra özen gösteriyorsanız kesinlikle daha fazla satış elde edeceksiniz.

  1. Ürün ve Hizmetleri Tanıtın

Diğer işletmelerin ürünlerini ve hizmetlerini tanıtan sponsorlu paylaşımlar yapabileceğiniz birçok fırsat var. Bu, sosyal medyadan para kazanmanın doğrudan bir yoludur.

Ancak, büyük bir takipçiniz yoksa, bu fırsat karşınıza çıkmayacaktır. Ayrıca para istemek için promosyon ürünlerinden de haberdar etmeniz gerekir; çünkü takipçileriniz sürekli olarak bir ürün veya başka bir cümleyi tweetlediğinizi görürlerse, yalnızca bağlantıları tıklamamakla kalmaz, sizi takibi bırakacaklardır.

Ürün tanıtımı yaparken izleyenlerinize değer kattığınızdan emin olmak için uygun bir sosyal medya gönderme takvimi hazırlamak için zaman ayırmak akıllıca olacaktır . Eylem çağrısı kesinlikle sosyal medya stratejinizin bir parçası olmalıdır, ancak her yazı bir harekete geçirici mesaj olamaz.

  1. Zanaatlarınızı Tanıtmak İçin Görsel Medyayı Kullanın

El yapımı zanaat, sanat eseri veya giyim eşyası ve örgü yapmaya meyilli iseniz, ürünlerinizi sosyal medyada sergileme fırsatınız olabilir. Instagram ve Pinterest çarpıcı mekanlar gibi görünebilir ancak Facebook, Twitter ve Google+ da görsel medyayı paylaşmak için harika kanallardır.

Takipçilerinizi ürünlerinizi kontrol etmeleri için yönlendirin.

İlgili Yazı: Para En Güzel Nasıl Değerlendirilir?

İlgili Yazı: Tam Zamanlı Çalışırken Evde Yapılacak En İyi İşler

İlgili Yazı: İnternet Üzerinden Para Kazanmak Gerçekten Mümkün Mü?

  1. Koçluk veya Danışmanlık Hizmetlerini Tanıtın

Sosyal medya, danışmanlık işinize potansiyel müşteriler oluşturmak için harika bir yerdir. Gitar öğretmeni veya bir hayat koçu gibi belirli bir alanda uzmanlığınız varsa, sosyal medyada hedef müşterinizle bağlantı kurarak hizmetleriniz için daha fazla ilgi yaratabilirsiniz.

Koçluk oturumları Skype üzerinden yapılabilir, bu nedenle bu evden ayrılmadan para kazanma fırsatıdır. 

Bu stratejide, tavsiyelerinizi isteyenlere e-kitaplar ve oluşturduğunuz kurslarla daha fazla ilgilenme olasılığı yüksek olduğu için, bilgi ürünleri satışı ile de karınızı artırabilirsiniz.

  1. YouTube İş Ortağı Programına Katılın

Popüler bir YouTube kanalı oluşturmak sizin için değerli olabilir. Zaten bir izletiniz varsa veya izleyicilerinizi kurmaya kararlıysanız, reklamcılıkla para kazanmak için YouTube İş Ortağı Programına katılmak, keşfedilmeye değer bir yol olabilir.

Bu programla önemli miktarda para kazanan belirgin YouTube içerik yaratıcıları var, ancak kuraldan çok istisnalar bunlar. YouTube’da para kazanmak çok zaman, strateji ve şans gerektirir. 

Son Düşünceler

Bunlar sosyal medya ile para kazanmanın birçok yolundan sadece bir kaçıdır. Sosyal medyada para kazanmanın kolay olmadığını unutmamak önemlidir. Bir girişimci ruhunuz varsa ve çalışmak ve denemek istiyorsanız bir strateji oluşturun; sadece kanat çırpmayın. Mali hedeflerinize nasıl gideceğinize dair bir plan yapın ve gerektiği kadar istekli olduğunuza emin olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir