Takı Aksesuar Franchise Bayilik Veren Firmaların Listesi

Kelime anlamı olarak “Franchise” imtiyaz sahibi olan bir markanın, bağımsız yatırımcılara belli bir bedel karşılığında markanın isim ve işleyişini sözleşmeyle pazarlamasıdır. Belli koşular altında ve belli bir süre içinde markasını ve işleyişini alıcıya kullandırır. Franchise, küçük işletmelerin büyük bir firma gibi davranmasını ve algılanmasını sağlar. Dilerseniz, takı ve aksesuar alanında franchise ve bayilik veren firmaları tanıyalım:

 1. TEKBİR GÜMÜŞ : 1985 yılından beri hizmet sektöründedir. Marmara Bölgesi, İç – Doğu Anadolu Bölgesi, Ege – Akdeniz Bölgesi ve Karadeniz bölgesi için destek amaçlı ekipleri var. Aylık olarak bayilikleri ziyaret edilir. yurt içindeki faaliyet ve satışları yurt dışında da yaygındır.
 2. ALTINBAŞ: 1975’te Gaziantep’te hizmete adım attı. 1997’ de Türkiye’de kuyumculuk sektöründe franchise başlatmıştır. Altından takı ve aksesuarda öncü firmalardandır.
 3. ATASAY : 1937’de Denizli’de temelleri atılan bir markadır. 2002 yılında franchise sistemine geçmişlerdir. Her kesimden ve her yaştan müşteriye altın takı ve aksesuar hizmeti sunmaktadır.
 4. GÜLAYLAR : 1926 yılından beri sektördedir. Değerli taşlar ve altına yılların tecrübesini yansıtır. Takı seti, yüzük, bilezik gibi takı ürünleri sunmaktadır.
 5. CİHAN ODABAŞ : 2004 ‘te kuruldu. Değerli taşlar, altın ve gümüş özel tasarım takı ürünleri bulunmaktadır.
 6. MERAM MÜCEVHERAT : 1952’dan bu yana sektördedir. Değerli taşlara farklı dokunuşlar yapılarak takı ve aksesuar olarak beğeniye sunulur.
 7. NİNE PIRLANTA : 1940’tan bu yana değerli taşlara altını da ekleyerek şekil vermektedir. Her geçen gün adını duyuran bir firmadır. Genellikle elit kesime hizmet eder.
 8. SHERPA : 2004 yılında Mayorka adasında bir Türk tarafından kuruldu. 2014’te ithalata ve ihracata başladı. Sipariş üzerine doğal taş ve incileri de tasarlamaktadır. yurt içi ve yurt dışındaki bayiilerle hizmet sunar.
 9. ŞIMARIK : 2005’ Samsun kurulmuş. 2010’ da merkezini İstanbul Tahtakale bölgesine taşınmış. Ürünlerin %80’i kendi atölyelerinde üretmektedir. 2016 ‘da franchise vermeye başlamıştır. Uygun bütçeli takı ve aksesuar markasıdır.
 10. AWC : 2004 yılında Azerbaycan’da kurulmuştur. Kolye, yüzük, bileklik ve takı seti üzerine geliştirilen bir markadır.
 11. BIJOU SiNA : 1998’de hizmete başlamıştır. Bayan takı ve aksesuar üzerine bu sektöründe yer almaktadır.
 12. İNCİK BONCUK BUJİTERİ : 2004’ te kurulmuştur. Türk markasıdır. İsminin hakkını veren bir firmadır. Uygun fiyatlara takı ve aksesuar hizmeti sunar.
 13. TAKIŞTIR : 1999’ da Düzce’de kuruldu. 2004 yılında bayilik vermeye başlamıştır. Yurt içi ve yurt dışında toplam 75 bayisi bulunmaktadır.
 14. YKM : 1961’de Türkiye’de kuruldu ve firma büyüyerek kendini geliştirdi. Her yaştan insana takı ve aksesuar hizmeti sunmaktadır.
 15. TESBİHCİ DEDE : 1990 yılında Türkiye’de hizmete başladı. Tesbih, broş, kol düğmesi gibi çeşitli takı ve aksesuar hizmeti vermektedir. Doğal taşlara şekil verilerek kıymetli madenlerle son şeklini alır.
 16. TAKI’ CIM : 1999’da kuruldu. Her kesimden müşteriye takı ve aksesuar hizmeti vermektedir.
 • Meb Deri, Toptan Takı, The Gummush, Chıccy, Jeune & Belle, Next Accessory, Foi Accessries, Cisse Accessries, Sette, Demir bujiteri, Ladies CoCCohs, Miss She Accessries, Bella Gloria, Fix Silver, Monfeu Takı, Monfeu Takı, Yimsek Jewellery Mücahver, Osc Silver gibi firmalar da franchise hizmeti vermektedir. Ayrıca çeşitli hizmet, eğitim, ürün ve marka desteği de sağlamaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir