Telefon Faturasının Az Gelmesi İçin Neler Yapılabilir?

Arama alışkanlıklarındaki küçük değişiklikler ve mevcut tarife planınızdaki değişiklikler gibi basit ve ucuz birçok yol, telefon faturalarından tasarruf etmenize yardımcı olabilir. Telefon faturasının az gelmesi için şunlara hemen bugün başlayın:

Ne İçin Ödeme Yaptığınızı Bilin 

Ne için ödeme yaptığınızdan emin olmak için her ay telefon faturanızı okuyun. Hizmet için yalnızca hat tarife ücreti ve devletin aldığı zorunlu ücret talep edilir. Diğer her şey isteğe bağlıdır ve kaldırılabilir.

Tarife Özelliklerini Araştırın

Sade bir hattan başka bir şeye sahipseniz, rekabetçi fiyat istemek için GSM servis sağlayıcınızı arayın. Bazı planlar isteğe bağlıdır ve pahalı olabilir.

İstenmeyen Hizmetleri Engelleyin 

Örneğin 900 numaralı aramalar gibi ücret talep eden belirli servisleri istemiyorsanız, telefon şirketinizden onu engellemesini isteyin. Çoğu operatörde engelleme hizmeti ücretsizdir. 

Telefonunuzu Kimin Kullandığını İzleyin

Konuklarınızın, arkadaşlarınızın veya iş ortaklarının, kişisel uzak mesafe görüşmelerini yapmak için telefonunuzu kullanmalarına izin vermeyin.

Faturanızı Zamanında Ödeyin

Faturanızı zamanında ödemezseniz gecikme ücretleri ödemek zorunda kalırsınız. Ayrıca bağlantınız kesilirse, hizmetinizi yeniden etkinleştirmek için bir ücret alınabilir.

İhtiyacınız Olmayan Hizmetleri İptal Edin

Başka bir telefon servisiniz varsa, bunu kaldırmayı düşünün. Bazı uzak mesafe sağlayıcılar, hizmeti kullanmasanız da aylık bir ücret talep etmektedir. Mobil operatörünüze danışın ve sabit hatlar için indirim verip vermediklerini öğrenin. Oranlar, geçerli taşıyıcınız tarafından sağlananlardan daha iyiyse, geçiş yapın veya sabit hattınızı tamamen kapatmayı ve sadece cep telefonunuzu kullanmayı düşünün.

Diğer Telefon Teknolojilerini Araştırın

Bunlara internet telefonu, VoIP ve PC’den telefona gibi servisler dahildir.

Konuşmak Yerine Yazın

Alternatif bir iletişim biçimi olarak e-postayı veya sms’i kullanın. Dünyadaki herkesle, daha önce ne ödeyebileceğinize dahil olan bir oranla sohbet edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir