Telefon ve Elektronik Sektöründe Franchise Bayilik Veren Firmalar

Günümüzde en çok rağbet gören sektörlerin başında telefon ve elektronik ürünler gelmektedir. Günlük hayatı kolaylaştırdığı gibi yaşam kalitesinin artmasını da sağlamaktadır. Alım gücünün artmasıyla birlikte gelişen teknoloji ve ürünleri insanlar tarafından yoğun talep görmektedir. Elektronik alanındaki şirketlerin iştahını kabartan tüketim isteği franchise bayilik ile genişleyerek hizmet sunmaktadır. Telefon ve elektronik sektörde frinchise bayilik verme şartları firmalara göre çeşitlilik göstermektedir. Yatırımı hayata geçirmeden önce devlet desteğini araştırmakta fayda vardır. Dilerseniz, elektronik ve telefon franchise bayilik veren güvenilir ve kaliteli şirketlerden bazılarını tanıyalım :

 • GOLDMASTER : 1975’te kurulmuştur. Elektronik ve küçük ev aletleri üretici firmadır. ülkemizdeki satış ağını güçlendirmeyi hedefleyerek franchise bayiliği desteklemektedir.
 • TT NET BAYİLİK : 2006 yılında ülkemizde kurulan bir şirkettir. İnternet, televizyon, telefon üzerine; ADSL/VDSL2-hızlı İnternet erişimi, WiFi kablosuz internet erişimi ve iPass işbirliği ile TTNET WiFi yurt dışı erişim hizmeti, G.SHDSL, Metro Ethernet, ATM ve Frame Relay İnternet erişim hizmetleriyle geniş ürün yelpazesi bulunmaktadır. 
 • TEKNODİZAYN : 2010 yılından beri sektördedir. 3 boyutlu yazıcı ve tarayıcı paket çözümler üreten firmadır. ülke geneline yayılmayı hedeflemektedir.
 • PİRANHA BİLİŞİM BAYİLİK : 2006 yılında bilişim sektöründe hizmete başladı. İlk sırada navigasyon, tablet, cep telefonu ürünleri olmak üzere IT ve tüketici elektronik üründe aktif olan bir Türk teknoloji markasıdır.
 • CEPMAR BAYİLİK : 2005 senesinden bu yana cep telefonu, tablet gibi elektronik ürünler ve aksesuar hizmeti vermektedir. Yatırımcıya çeşitli destekler de sunmaktadır.
 • FX MOBİL GSM CENTER BAYİLİK : 2013 yılından günümüze cep telefonu, bilgisayar, tablet gibi ürünleri barındıran teknoloji mağazasıdır. Bazı bölgelerde bayilikleri bulunmaktadır ve yeni franchise bayileri sunmaktadır.
 • ELİKON GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ : Kart geçiş, parmak izi, yüz ve plaka, HGS-OGS tanıma sistemi alanında öncü markalarındandır. 2010 yılında Ankara’da kurulan biometrik ve kartlı geçiş sistemleri firması da franchise bayilikleri ile gücüne güç katmak isteyenlerden.
 • ALARMKO : Akıllı ev otomasyon sistemlerini 1992’de günümüze verimli bir şekilde taşıyan firmadır. elektronik sektöründe franchise bayiliği vererek rakiplerinden ayrılmayı hedeflemektedir.
 • HAUSTEK ISITICI BAYİLİK : 2006 yılında kurulmuştur. Türkiye ve Almanya da şubeleri vardır. ülkemizde “Evim Şahane” programına sponsorluğuyla tanınmıştır.
 • ŞAR LED ELETİRİK BAYİLİK ŞARTLARI : 2010 senesinde hizmete açılmıştır. Günümüzde franchise bayilik veren led aydınlanma markasıdır.
 • FRK ELEKTRONİK : 2014 yılında güvenlik sistemleri üzerine kurulmuştur. Elektronik pazarında franchise bayiliklerle büyümeyi amaçlamaktadır.
 • SOLAR ÜZER BAYİLİK : güneş enerjileri firması olarak 2010 yılında sektöre adımı atmıştır.
 • IPI HİTACHİ KLİMA BAYİLİK : 1992’de açılan bir kurumdur. 2008 yılında ülkemizde klima alanında franchise bayilik sayesinde gelişimini sürdürmektedir.
 • ARÇELİK KİLİMA BAYİLİK : 1955’te İstanbul’da kurulan Türk firması dünya genelinde marka olmuştur. Yurt içi ve yurt dışında franchise bayi vermektedir.
 • SEMANTIX : 2001 senesinden beri faaliyet göstermektedir. 3 boyutlu yazıcı satışı yapmaktadır.
 • İgo Elektronik ( 2013 ), Nerx Mard Akıllı Ev Otomasyonu (2014), Mini Fab Pirate 3 D Buccaneer Bayilik (2015), Zortrax 3D Yazıcı Bayilik, Korona Enerji Bayiliği, Ayetek Solar Enerji Bayilik, Mitsubishi Kilima Bayilik, Vestel Bayilik, Beko Klima Bayilik, Vodafone Bayilik, Avrasya Telekom Bayilik  gibi firmalar franchise bayilik vermeyi destekleyen firmalardır. Günümüz şartlarında İnternetin de gelişmesiyle yerel markalar genel marka olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir