Türkiye’de Çok Para Kazanmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Çok para kazanmak için ne yapmak lazım, kolay para kazanmak için ne yapmalıyım? Türkiye’de para kazanmanın yolları nelerdir? Birkaç yeni iş fikirleri verelim.

  1. Tavuk Yetiştiriciliği ve Yumurta Üretimi

Tavuk Yetiştiriciliği ve Yumurta Üretimi son 10 yılda Türkiye’de bayağı büyüyen ve gün geçtikçe gelişen ve çok para kazandıran bir sektör haline gelmiştir. Sizde bu sektörde yerinizi alarak ciddi paralar kazanabilirsiniz. Dışarıdan bakıldığında zahmetli ve emek isteyen bir iş gibi görünebilir. Aslında çok zevkli bir iştir. Zahmetli olsa da emeğinizin karşılığını alacağınız bir iştir.

Yaklaşık 3 yıl kadar Bolu ilinde bulunmuş biri olarak gözlemlerime dayanarak konuşacak olursam, Bolu ilinin kırsal kesimlerinde insanlar Tavukçuluk ve Yumurta Üretimi işini yapmakta ve ciddi paralar kazanmaktadırlar. Siz de başlangıç olarak 10 bin lira sermaye ile bulunduğunuz yerleşim yerinde bu işe girebilirsiniz. Ürettiğiniz yumurtaları market ve gıda firmalarına pazarlayabilirsiniz. Unutmadan şunu da söyleyelim; tavuk kümesinizin yaydığı kokudan dolayı insanların sizi şikâyet etmemesi için, yaşam alanlarından biraz uzağa kurmanız faydanıza olacaktır.

  1. Ev Yap, Sat ve Kazan

Ben inşaat mühendisi ya da mimar değilim ki, bu işi nasıl yaparım dediğinizi duyar gibiyim. Mühendis veya mimar olmanıza gerek yok. Benim çevremde olduğu gibi sizin çevrenizde de ilkokul mezunu olup, müteahhitlik yaparak büyük paralar kazan insanlar vardır. Adam bir ev yaptı ve satışından 3 katı kar etti laflarını illa ki duymuşsunuzdur. O müteahhit neden siz olmayasınız? Sermayeniz yoksa da dert değil. İş kurma adı altında devletin sunduğu faizsiz kredi imkânlarından yararlanabilir, bu sektörde kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Gayrimenkul emlak yatırımıyla ilgileniyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz.

  1. Bazlama Tost İşletmeciliği Yapmak

Tost sıradan bir ara öğün yemeği gibi görünebilir. Taze kaşar ve kaliteli sucuğun bazlama ile birleştiği zaman, çok farklı bir lezzet olduğunu biliyor muydunuz? Bu işten gerçekten ciddi paralar kazananlar var. Bu duruma bizzat kendisi şahit olanlardanım. 10 bin nüfusluk bir yerleşim yerinde bu işten aylık 10 bin lira kar eden bir işletmeci tanıdım ve dükkânı oldukça küçüktü. Bazlama tost işini tatil yöresi ve daha kalabalık bir yerde yaptığınızı bir düşünün… Ciddi bir gelir kaynağı elde etmek inanın hiçte zor olmaz.

  1. Düğün Organizatörlüğü Yapmak

Bildiğiniz üzere düğün işleri oldukça meşakkatlidir. Haliyle işi bilene bırakmak gerekir. Bir arkadaşım bu işe yeni başlamıştı ve oldukça ciddi paraların döndüğünü görmesi geç olmadı. Kısa zamanda çok fazla iş aldı ve ciddi gelir sağladı. Dediğim gibi kafa yoran bir iş ama iyi kazandırdığı da bir gerçek.

  1. Büfe İşletmeciliği Yapmak

Sermayeniz olmasına gerek yok. İyi bir yerden büfe kiralayarak bu işe girebilir, sonra birkaç yılda kiracısı olduğunuz dükkânın sahibi bile olabilirsiniz. Bir arkadaşım 3 yılda kiracısı olduğu büfeyi satın almış, aylık 15 bin lira kazandığı dükkânında kendi işinin patronu olmuştu. Üstelik henüz 27 yaşında! Siz neden yapmayasınız? Yeter ki cesaret edin ve birazcık risk alın, göreceksiniz ki kısa sürede emeğinizin karşılığını misli ile alacaksınız.

Yeni ek iş fikirleri ve tavsiyeleri için tıklayınız.

Kısa Yoldan Çok Hızlı Acil Para Kazandıran Fikirler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir