Türkiye’de Ticarette En Çok Para Kazandıran İşler Nelerdir?

Binalar, arabalar, kılık kıyafetler, gelenekler, görenekler zamanla birçok şey hızla değişir oldu. İnsanlar da bu değişikliğe ayak uydurdu. Tüm bu yenilikler hayatımıza farklı bir alışveriş anlayışı getirdi. Bu anlayış da ticaretle insanlara sunuldu. Ticarette en çok para kazandıran işler nelerdir? Buyurun, birlikte araştırma sonuçlarını inceleyelim:

1.GIDA ÜRÜNLERİ

İnsanların mecburen alacakları ürünler gıda üzerinedir.  Son yıllarda az olsun ama öz olsun mantığı yaygınlaştı. Organik-doğal, ev yapımı ürünler ilgi görüyor. Büyük market zincirlerine rağmen aktar, organik gıda sektöründe hareketlilik artıyor. İşletmeler mekan olarak küçük; ama kaliteli ürünler karşılığında çok iyi kazandırıyor. Ekmek, yağ, peynir, zeytin, reçel, bal, tarhana, makarna, konserve, salça, meyve, sebze gibi aklınıza gelebilecek her türlü gıda ürünü satılabilir. Önemli olan uygun pazarlama şartları ve sermaye. Devlet desteğini de araştırmanızı tavsiye ederim.

2.TEKSTİL ÜRÜNLERİ

İnsanların alım gücü artıkça tekstil sektörü çok para kazandıran ticaretlerden biri oldu. Moda-trend, tasarım ürünler oldukça yaygınlaştı. Tekstil sektörü çok geniş; kıyafet, ayakkabı, çanta, mobilya, perde, havlu… Ülkemizin tekstil ürün ticaretinde yurt içi ve yurt dışı başarısı haliyle tekstilcilerin yüzünü güldürdü. Bu sektör en çok para kazandıran ticaret yollarından biridir.

3.E- TİCARET İLE SATIŞ

İnternet, mobil uygulamalar gün geçtikçe daha da yaygınlaşıyor. E- ticaret ile internetten satış hayatımıza girdi. Kullanım alanı genişledikçe maddi getirisi de artıyor. Çalışan nüfusun artması, kredi kartı, taksitlendirme, indirim insanları cezbediyor. Dışarı çıkmasalar bile oturdukları yerden e-ticaret sayesinde alış veriş yapıyorlar. E-ticaret üreticileri ve satıcıları en çok para kazandıran işler sıralamasında yükselmeye devam ediyor.

E-ticarette Hangi Sektör Mantıklı ve Para Kazandırır?

 

4.EV YAP SAT ( MÜTEAHHİTLİK )

Çevrenizdeki inşaat alanındaki hareketlilik sizin de dikkatinizi çekmiş olabilir. İnsanların barınma ihtiyacı temel ihtiyaçlardandır. Herkes kiraya vereceği ya da kendi kalacağı evi olmasını ister. Devlet de inşaat alanına destek vermektedir. Müteahhitlik, kar eden ve etmeye devam edecek bir ticaret alanıdır. Eğer bu işi yapabilecek sermaye ve tekniğiniz varsa ev yap sat işine girebilirsiniz.

5.OTOMOTİV SEKTÖRÜ

Hızla gelişen dünyada otomotiv sektörü ülkemizde de etkisini göstermektedir. Benzin, lpg, elektrikli hatta güneş enerjisi gibi birçok alandan yararlanan arabalar giderek otomatikleşiyor. Dijital donanımlı araçlarda bakım, onarım, yedek parça talebi artıyor ve yaygınlaşıyor. Bu da otomotiv sektörünün daha da canlanacağına işaret ediyor. Ticaret alanında en çok para getirecek işler arasında ilerliyor.

İkinci El Araç Nasıl Satılır, Araba Satış Teknikleri

 

6.SOSYAL MEDYA

Yaygınlaşan İnternet ve mobil uygulama nimetlerinden biri de sosyal medyadır. Bu alandaki yatırımcılar sosyal medya hesaplarından paylaşım yapıyorlar. Sponsorlu yayın ve paylaşımlar sayesinde para kazanıyorlar. Takipçilerin artması paranın da artması demek oluyor adeta. Bazı büyük firmalar o tarz siteleri satın alıyor. Ayrıca yeteneklerinizi de pazarlayarak sosyal medya aracılığıyla para kazanabilirsiniz.

Sosyal Medya Danışmanlık Hizmeti Vermek İsteyenlere İpuçları

 

7.BEBEK ÜRÜNLERİ

Ülkemizin nüfusu giderek artmaktadır. Durum böyle olunca bebek ihtiyaçlarına talep de fazla oluyor. Bebek kıyafeti, maması, oyuncakları, ihtiyaçları üretimi ve satışı en çok para kazandıran işlerdendir. İşinizi e-ticaret ve sosyal medya ile de desteklerseniz bebek ürünlerinde en çok kazananlardan olabilirsiniz.

8.YAPI MALZEMELERİ SATMAK

Her geçen gün artan ve gelişen inşaat sektörünün yanı sıra var olan yapıların ihtiyaçları da bulunmaktadır. Döşeme, kapı, pencere, cam, lavabo, elektrik-su tesisatları, çatı-duvar kaplama gibi konfor artıcı birçok ürün yapı malzemesidir. Sektörde ihtiyaç varken ticarete en çok para kazandıran bu işten karlı çıkabilirsiniz.

9.MİMARLIK HİZMETLERİ

Artan ve gelişen gayrimenkul hizmetlerini güzelleştiren mimarlardır. İnşaat sektöründeki hareketlilik mimarlık hizmetlerine de yansımıştır. Uygun şartlara sahipseniz bu işin ticaretini yapabilirsiniz. En çok para kazandıran hizmetlerdendir.

Gayrimenkul Emlak Yatırımı Karlı mı, İstanbul ve İzmir’de Yatırım Nerelere Yapılmalı?

 

10.METAL ÜRÜN HİZMETLERİ

İnşaat, tarım, endüstri ve maden alanlarında metal ürünleri tüketimi yaygındır. Ayrıca büyük küçük birçok işletmenin metal ürüne ihtiyacı vardır. Yerli metal, çelik üretimi yapan işletmeler istikrarlı büyüme gösterirler.

11.DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Değişen kanunlar, gelişen teknolojik ürünler işletmelerin kendini ifade etme alanlarını zorlaştırıyor. Bu aşamada devreye bu işleri takip edecek, şirketlerin güncellemelerini sağlayacak danışmanlık hizmetleri giriyor. Yetenekli kişilerle danışmanlık hizmetinde çok kolay para kazanabilirsiniz.

12.EĞİTİM SEKTÖRÜ

Günümüzde çoğu anne ve baba bir işte çalışmaktadır. Çocuklar için bakım, oyun ve eğitim anlayışı da çeşitlenmektedir. Avm içindeki çocuk aktivite merkezleri de yaygınlaşmaktadır. Anne, baba çocuğu bu alandaki görevliye emanet edip avm içinde vakit geçirebiliyor. Okulda alınan eğitimi desteklemek için etüt merkezlerine de ilgi fazladır. Eğitim alanındaki bu gibi yatırımlar kazandırır.

  • Ticarette en çok para kazandıran işler arasında; reklam ajansı, evden eve nakliyat,  muhasebe, emlakçı, web işleri yapmak, tavuk çiftliği balık çiftliği, yaşam koçluğu, yemek hizmeti ( catering hizmeti ) , spor- vücut geliştirme salonu, AVM’lerde stant açmak, oto yıkama, okul kantini, yaşlı- hasta- çocuk-evcil hayvan bakıcılığı, eczane açmak karlıdır, iyi kazanç getirir.
  • Ticaret alanındaki girişimleriniz için devlet desteğini araştırmanızı öneririm.

Yeni iş fikirleri arıyorsanız bu konumuzu da okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir