Ucuz Kredi Bulma, Tüketici Kredilerinden Tasarruf Sağlama Yöntemleri

Kısa bir süre önce yayınlanan Federal Reserve raporunda, anketi yanıtlayanların yüzde 37’si 2014’te kredi başvurusunda bulunmuş, 2013 yılında ise bu oran yüzde 31 olarak gerçekleşmiş ve kullanılan kredilerde en yaygın uygulamalar genelde otomobil kredileri ve kredi kartları olmuş.

Krediye olan talep yükseldi. Bir borca girmenin tek seçenek olduğu durumlarda ve zamanında ödenmesi durumunda (şok edici derecede yüksek cezalardan kaçınarak) şartlar iyi olabilir, bu kötü bir seçenek olmayabilir. Bununla birlikte, yüksek maliyetli finansal ürünlere başvurmadan önce, tüketiciler tüm seçenekleri keşfetmek üzere kendileri için iyi olanı yapmalıdır.

Herhangi bir kredi sözleşmesini imzalamadan önce, sizin için en iyi anlaşmayı sağladığından emin olmak için şu uygulamaları gerçekleştirin:

  1. Alternatif Finansman Kaynakları Keşfedin

Para dağıtanlar sadece bankalar ve finans şirketleri değildir. İtibarlı tanıdıklarınız veya saygın kuyumcular gibi borç veren seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Bu araçlar size daha fazla esneklik seviyesi sunar. Geleneksel bankalar artık bir algoritmaya dayalı krediler üretirken, bahsettiğimiz yerlerin -size güvenirse, adınız çıkmamışsa- borç verme olasılığı daha yüksektir. Banka bilgisayarı sizi reddettiğinde oyun biter; ancak tanıdık eş-dost-akraba tarafından teşvik edilen borç daha kişiseldir.

  1. Kredi Puanınızı Bilin

Krediyi almak acil bir durum değilse, kredi puanınızı incelemek ve hataları düzeltmek için kendinize zaman ayırın. Hatta bu durum puanınızda birkaç puan fark yaratabilir. Kredi raporunuzun bir kopyasını alın ve her ayrıntıyı gözden geçirin. Olasılıklar, hatalı tutarlar, çoğaltılmış girişler veya dahil edilmemesi gereken eski öğeler gibi en azından birkaç küçük banka-şahsi hatanız vardır. Hatalarınız varsa bunlar hakkında daha detaylı çalışmalar yapmalısınız.

  1. Aramanızı Genişletin

“Yerel mağaza” popüler bir terimdir ve meyve ve sebze satın alırken sizleri desteklemek için harika bir yoldur. Ancak, finansal ürünler için yerel alışveriş çok fazla sınırlayıcıdır ve gerekenden çok daha fazlasını ödemek zorunda kalabilirsiniz. Caddenin altındaki finans şirketi ya da maaş kredisi sunan para şirketi yakınlık ve paraya ulaşım konusunda uygun olabilir, ancak kredi karşılaştırma portallarına çevrimiçi/internetten bakarsanız daha iyi bir faiz oranı ve daha iyi şartlar bulma olasılığınız daha yüksektir.

  1. Eğer Sormazsan, Alamazsın

Marjinal kredi kullananlar çoğu zaman en yüksek oranları ödemek zorunda olurlar ve en korkunç kredi koşullarını kabul ederler. Zayıf kredi için seçenekler aralığı hala geniştir. Düşük kredi tüketimine sahip tüketicilere kredi sağlama konusunda uzmanlaşan borç verenlerin tekliflerinde büyük farklılıklar bulunmaktadır. Size sunulan ilk sözleşmeyi hemen imzalamaktan kaçının. Başka bir borç verenin, oranı birkaç puan düşürmek için istekli olacağını ve bu nedenle size kolay para tasarrufu kazandıracağını göreceksiniz.

  1. İnce Detayları Okuyun

Düşük bir faiz oranı her zaman en iyi anlaşma değildir. Nispeten düşük bir faiz oranına sahip bir kredi kartı bulabilirsiniz, ancak özellikle marjinal durumlarda size atıyorum 100 TL “kayıt” ücreti gibi bir ödeme çıkarabilirler. Ve zamanında ödemeler yapmak için her zaman çabalasanız da kötü durumları düşünün, en kötü davaya hazırlıklı olun ve geç öderseniz ne olacağını araştırın. Cezalar ne kadar büyük? Finans şirketi, bir gün geç kalırsanız da ilginizi çekecek bir finans şirketi mi olacak? Tüm hayatınızı koruyun ve ne kadar düşük ihtimal de olsa, tüm senaryoları hazırlayın.

Kredi Kartı Kullanımından Nasıl Tasarruf Yapılır?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir