Uyurken Para Kazanmak İçin Neler Yapılabilir?

Para sizi yöneten bir şeydir. Bu dünyadaki her kişi para kazanmak için çok çalışıyor. Uyanıyor ve hayatınız için para kazanmak üzere iş ve görevlerinize başlıyorsunuz. Ama uyurken para kazanabilseydiniz kendinizi nasıl hissederdiniz? Harika değil mi? Ve eğer çok daha az çabayla para kazanmanın yollarını arıyorsanız, doğru yerdesiniz demektir.

İnsanlar hızlı para kazanmak için ellerinden gelen her şeyi denediler ve çoğu haksız kazançla bir şeylere ulaşmaya çalışıp hapishaneye düştüler. Ancak burada kanunen hızlı bir şekilde para kazanmak için rehber bulacaksınız. Kesinlikle size uzun vadede ek gelir sağlayabilecek yöntemleri vereceğiz. En önemli kural “Daha fazla para için gereken şey zamandır” dır. 

Kazanmanın yolları hakkında konuşalım. Bugünkü yazımızda odaklanacağımız dört kolay yol vardır.

  1. Stok Fotoğraflar / İçerik Satmak

Yeteneğin varsa, kesinlikle para kazanacaksın. İnternet geniş bir dünya ve herkes yeni bir şey arıyor, neden bu insan doğasından fayda sağlamıyorsun? Biraz zamanınız varsa ve bir yetenek sahibi iseniz, dünya bu becerilerinizi görsün. Bir gezi ayarlayın ve resimlere basmaya başlayın veya evde kalın ve dost canlısı videolar veya müzik parçaları oluşturun. Dünyanın ne kadar yetenekli olduğunuzu bilmesini sağlayın ve böyle bir içerik için para ödemeye hazır olan insan yığınlarına ulaşın. Fotoğraflarınızı, müziklerinizi veya videolarınızı satın ve bir gecede para kazanın.

Fotoğraflarınız için, olmasını istediğiniz boyut ve grafiklerle mükemmel fotoğraflar oluşturmanıza yardımcı olabilecek çeşitli web siteleri bulunur.

Shutterstock: fotoğraflar, video, illustrasyonlar, müzikler 
iStock: fotoğraflar, videolar, illustrasyonlar, sesler
Dreamstime, Fotolia, Picfair: fotoğraflar
Patternbank: kumaş tasarımları 
LINE: emoji, stickerlar
Dafont, MyFonts: tipografi
Envato: Graphiklerden web teması ve müziğe kadar her şey

Türk sitesi olarak bionluk.com ve sadeceon.com gibi yerler işinizi görecektir.

  1. Bir E-kitap Yaz

Yazma gerçekten çok iyi bir alışkanlıktır. Sadece para kazanmakla kalmaz, aynı zamanda şöhret de elde edersiniz. Ve çalışmalarınızı yayınlamak için e-kitap en iyi kaynaktır. Herhangi bir konuda yazmaya başlayabilirsiniz. Daha önce yazılmamış trend konuyu arayın ve yazmaya başlayın. Dijital formatta kapak, alıcılar için çok şey ifade eder. Bu nedenle, elinizden gelen kadar zaman harcayın ve kapak sayfanızın çekici olmasını sağlayın. Bir kere iyi değerlendirmeler yapıldığında e-kitabınızın satışları kesinlikle artış elde edecek ve bu incelemeler sizi birbiri ardına yazmaya ve sonuç olarak muazzam bir platform sağlama konusunda cesaretlendirerek güzel bir üne kavuşmanıza yardımcı olabilir.

Sosyal medyada kitap bağınızı da paylaşabilir ve arkadaşlarınızı yayınınız hakkında bilgilendirebilirsiniz. Nişinize benzer grupları arayın ve yeni sürüm hakkında en iyi insanları bilgilendirmek için bağlantınızı gönderin. Bu, e-kitaplarınızı daha kolay satmanıza yardımcı olabilir. E-kitaplarınızı xticaret.com gibi satış ortaklığı sitelerine yükleyip de satabilirsiniz.

    3.Talep Üzerine Baskı Ürünleri

Yaratıcı bir kişiyseniz, yaratıcılığınız konusunda her zaman bir şeyler vardır. Tişörtlerden bebek ceketlerine kadar yaratıcılık ürünlerinizin piyasaya girmesine izin verin ve mükemmel bir müşteri tabanı için pazarlama çalışmalarına başlayın. Özel tişörtler, bebek önlükleri, gadget’lar ve çeşitli dişliler satan çeşitli mağazalar var ve bunlar müşterilere ilham kaynağı oluyor.

Eşyalarınızı satmak için Instagram gibi ücretsiz olarak sosyal medya platformlarını kullanabilirsiniz. Hesabı oluşturduktan sonra yalnızca ürünlerin resimlerini yüklemeniz ve insanların grafik, fıkralar, fotoğraflar veya en iyi illüstrasyonlarınızla özelleştirmesini istediğiniz ürünleri seçmeniz yeterlidir.

Maksimum müşteri tabanına ulaşmak istiyorsanız, şirin veya komik görüntülere ve açıklamalarınıza dikkat edin güvenilir olun.

  1. YouTube

YouTube üzerinden para kazanmak gerçekten kolaydır ve yapmanız gereken ilk şey bir Google hesabı oluşturmak ve videolarınızı yüklemektir. Videolarınızın oldukça ilginç olduğundan ve olabildiğince sık yüklendiğinden emin olun. YouTube kanalınızdan para kazanın ve kullanıcıların reklamları izlemesine izin verin. Para kazanma işlemi Google AdSense ile kolaydır, yalnızca bir hesap oluşturmanız gerekir. Yükledikten sonra, izleyici kazanmanın en önemli görev olduğunu ve bunun için videolarınızı ve kanalınızı sosyal paylaşım ağlarında paylaşmanız yeterlidir.

Ayrıca Analytics’i kontrol edebilir ve ziyaretçileriniz ve diğer tüm detaylar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Üstelik videolarınızı başka yerlerde pazarlamayı deneyebilirsiniz, bir blog oluşturabilir ve videolarınızı burada gösterebilirsiniz. Böylece videolarınız iyi bir görüntüleme sayısı elde edecektir. Videolarınızla ilgili mükemmel görüşleri aldıktan sonra YouTube size bir YouTube iş ortağı olma şansı verir ve daha fazla içerik oluşturma araçları edinme hakkına sahip olabilir ve izleyicilerin artmasıyla çeşitli ödüller kazanabilirsiniz.

YouTube üzerinden para kazanmak gerçekten kolaydır, sadece videolarınızı yüklemeniz yeterlidir. Ancak aklınızda tutmanız gereken en önemli şey içeriğiniziz, videonuzun iyi olması ve mümkünse kategorisinde en iyi görüşü vermesi gerekir. 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir