Web Sitesini Tanıtmak İçin Yöntemler

İşletme web sitenizi tanıtmak ve hitini arttırmak sizlere daha fazla kazanç ve ün kazandırır. Hit arttırmak yani site trafiğini arttırmak demek, kazancınızı arttırmak demektir. İşletmeniz için site açmanın başlıca nedenlerinden olan daha fazla para kazanmak ve çok fazla kitleye hitap etmek için yapabilecekleriniz, site trafiğini arttırmakla gerçekleşecektir.

Tavsiye Yazımızı da Okuyabilirsiniz: Web Sitesinin İşletme İçin Önemi Nedir, Neden Gereklidir?

Site Trafiğimi Nasıl Arttırırım?

Site trafiğini arttırmak için kullanabileceğiniz iki ana yol bulunmaktadır. Bunlardan ilki para ödeyerek ve şirketler ya da büyük kitlelere hitap edebilen kişilerle maddi anlaşmalara varmaktır. Para ödeyerek site trafiği nasıl arttırılır?

Google Adwords

Öncelikle tavsiye edeceğimiz reklam platformu Google Adwords olacak. Anahtar kelimeler, sitenizin hitap edeceği kişilerin bulunduğu şehirlerden tutun da demografik şartlarına göre yapacağınız reklamları ayarlayabilirsiniz.

Facebook Reklam

İşletmelerin, büyük küçük her türlü firmanın kullandığı bir diğer kaliteli reklam yayınlama platformu da Facebook sosyal medya platformudur. Burada da reklamlarınızı yayınlayarak sitenize ziyaretçi çekebilirsiniz.

Ünlü Youtuber, Instagram ve Twitter Fenomenleri

İnternet mecrası o kadar büyük bir yer oldu ki neredeyse herkes potansiyel ünlü hale geldi. Birçok kişiye hitap eden çok ünlü bir kişiyi seçip belirli bir ücret karşılığında reklamlarınızı yayınlamasını isteyebilirsiniz.

İnternet sitesini tanıtmanın ikinci yöntemi de tamamen doğal olarak site trafiğini arttırmaktır. İkinci yöntemde maddi anlamda pek bir şey kaybetmediğinizden dolayı birçok kişi ve şirket bu yöntemi kullanmaktadır. Peki bu yöntem nedir? Tabii ki SEO yöntemlerini kullanıp blogculuk yaparak, yani sitenizin kategorisi ile ilgili blog sayfalarınızda kaliteli makaleler yayınlayarak…

İlgili Yazımızı OkuyabilirsinizWeb Sitesini Kullanıcı Dostu (UX) Yapmanın Yolları

Web Sitenizi Tanıtırken Hangi Yöntemleri Kullanmalısınız?

Web sitenizi tanıtırken kullanabileceğiniz bu iki yöntemin her ikisini de kullanabilir, sadece size uygun olanını seçebilirsiniz. Seçtiğiniz yöntemler içerisinden sizlere en fazla hit sağlayacak olanı ve en uygun olanını tercih etmelisiniz. Burada bahsetmeliyiz ki ilk yöntemde yani reklamcılık ile kısa sürede para harcayarak sonuç alırsınız, ikinci yöntemde ise para harcamadan ya da daha az para harcayarak uzun sürede sonuç alırsınız. Seçim sizin…

Para Ödemeden, Doğal Olarak Nasıl Hit Alırım?

Bu yöntem için öncelikle yapmanız gereken Google Search Console’da arama istatistiklerinden sitenizin en çok hangi anahtar kelimelerle aratıldığını bulmaktır. Burada istediğiniz anahtar kelimeyi Google üzerinden aratarak, aratmanız sonucunda sizlere önerilen terimleri kopyalayıp sitenize uygun makalelerde eklemeniz olacaktır. Eklemeniz gereken anahtar kelimeleri web sitenizin bir bölümünde paylaşırsanız, arama yapacak olan kişiye sizin siteniz önerilecektir. Anahtar kelimenizi başka bir kişi daha kullanıyorsa onunla rekabete girmeniz kaçınılmaz olacaktır. Bu yüzden cümle bütünlüğüne uygun olarak anahtar kelimenizi kullanırsanız, arama yapan kişilerin dikkatini çeker ve site trafiğinizi arttırabilirsiniz.

İlgili YazılarDaha Fazla Kar İçin İşletme Web Sitesini Geliştirmek

İlgili Yazılarİnternetten Satışı Arttırmanın Yolları, Web Sitesinde Olması Gerekenler

İlgili YazılarKüçük İşletme Web Sitesine E-ticaret Eklemenin İpuçları

Bir başka doğal site trafiği arttırma yöntemi, sitenizdeki eklentiler olacaktır. Sitenizde bulunan profil bölümü, yorum kısmı, soru cevap bölümü, forumlar gibi eklentiler ile sitenize yeni içerikler katarak site trafiğiniz arttırabilirsiniz. Başka bir doğal trafik yükseltme yöntemi e-mail aboneliği listesi oluşturmaktır. Sitenizde bir abonelik formu oluşturun ve ziyaretçilerinizi sitenize abone olmaya teşvik edin. Bu yöntemi sitenize kaydolurken e-mail yolu ile abone olmaya teşvik ederseniz site trafiğinizi yükseltmede en etkili yöntemlerden birisini kullanmış olacaksınız.

Bu yöntemlerden birisi olan ve en fazla hit getiren anahtar kelime yöntemi ile ilgili olarak, eğer anahtar kelime yelpazenizi geniş tutar, fazla içerik üretir, çokça yazı paylaşırsanız, site trafiğiniz hızlı bir biçimde artacaktır. Bu yöntemlerin dışında, dikkat çekici başlıklar kullanmayı, yazılarınızda kaynakça ve site içi link paylaşarak hit almayı alışkanlık hâline getirebilirsiniz. Ya da geniş bir çevreye sahip iseniz sitenizin tanıtımını bedava olarak tanıdıklarınıza yaptırabilirsiniz. Aynı mantık ile fazla bir çevreye sahip olmadan tanıtım yapmak için siteye çağırılan kişiler için üyelere bonus verebilirsiniz ve bu şekilde tanıtım yapmaya teşvik edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir