Yan Gelir Getirecek Yeni Ek İş Fikirleri

Çoğu kişi cüzdanlarında birkaç fazla yüzlüğün bulunmasının daha iyi olmalarını sağlayacağını bilir. Ancak asıl işimiz ve ailelerimiz arasında ikinci bir işe ayırabilecek zamanımız ciddi derecede sınırlıdır. Yan gelir getirecek işler burada devreye girmektedir. Belirli bir saate bağlı kalmaz ve zaten sahip olduğunuz becerileri kullanabilirsiniz. Aşağıda vereceğimiz liste herkes için kesinlikle mükemmel olacak denemez elbette, ama eminim ki bu listeyi okuduktan sonra kendi fikirleriniz oluşacaktır. Diğer iş fikirlerini paylaşmak isterseniz lütfen yorumlara ekleyin.

1- Koleksiyon Satmak 

Antik kitaplardan oyuncak ayılara kadar koleksiyon alımı ve satımı için birçok fırsat var. İster online isterseniz de direk olarak bunlara ulaşabilir ve satabilirsiniz.

2- Kaligrafik Yazı 

Zarif bir el yazısına sahipseniz, düğün davetiyelerini, tatil kartlarını ve daha fazlasını yazan biri olabilirsiniz.

3- Evcil Hayvan Eğitimi 

Evcil hayvan sahipleri bir evcil hayvan eğitimine nereden başlayacağını bilmiyor. Rover’a “Otur” ve “Dur” gibi basit komutları bile öğretmek birkaç yüz TL’yi cebinize getirebilir.

4- Aile Ağaçlarını Araştırmak 

Amatör soykütükçüler sıklıkla uzmanlarla görüşürler, özellikle uzak bir yerde kişisel olarak yapılması gereken araştırmaları halledebilirler. Girişimci bir ruha sahipseniz aile ağacı araştırma isteklerini halledebilirsiniz.

5- Yakacak Odun Temini 

Yakacak odun satmak için ön koşul bir odun kaynağına sahip olmaktır. Birkaç ağaç kesebileceğiniz bir araziniz varsa, bu iş size göre olabilir.

Para Kazanmak İçin Basit ve Yaratıcı Yollar

6- Menü Planlama 

Pek çok insan evde pişirilmiş veya sağlıklı yemek yeme konusunda neyi hazırlaması gerektiğini bilmemektedir. Yemek planlamacıları belli diyet problemlerini çözmek için bir program hazırlarlar.

7- Organik Mikro Tarama

Küçük arazilerde organik meyve, sebze ve çiçek yetiştirmek, ürünün organik olmasından dolayı kolayca satılmasına olanak tanıyacaktır.

8- Müzik Öğretmek

Bir müzik aleti konusunda deneyimli iseniz, özel ders sunarak para kazanabilirsiniz.

9- Evcil Hayvan Yetiştiriciliği

Soylu ev hayvanlarıyla ilgileniyor ve seviyorsanız, bu iş sizin için yan gelir getirecek değerli bir iş olabilir.

10- Kar Temizleme İşleri

Kış aylarında, kürek ile para kazanmanın kolay bir yolu budur. Ev çatılarını, önlerini, hatta araba yolunu açmanız için sizden ücret karşılığı yardım isteyip istemeyeceklerini düşünün.

11- Sunucu Web Barındırma Hizmetleri

Sunucu alanını (hosting) sağlamak, özellikle müşterilerinize teknik destek sağlayabiliyorsanız kârlı olabilir. Bu konularda bilgisi olan birilerine danışabilirsiniz.

12- Çim Kesme

Çimleri kesme ve diğer peyzaj servisleri yaz aylarında ikinci bir gelir sağlayabilir. Özellikle yazlık bölgelerdeki sitelerde bu iş için insan aranıyor.

Para Kazanmak İçin Yeni ve Garanti Fikirler

13- Bebek Bakımı

Bebek bakıcılığı, ebediyete kadar sürecek, her türlü çocuk bakımı ile yan gelir kazanacak bir fırsat olacaktır.

14- Serbest Yazı

Özgün yazı yazmak için becerilere sahipseniz, kaleminizi bloglar için makale satarak kullanabilirsiniz.

15- Fotoğraf Satışı

Fotoğrafçılık koleksiyonunuza bakan insanlar sizi bir fotoğraf manyağı olarak görüyorsa, iyi bir fotoğrafçısınız demektir ve bunları 1234rf veya diğer stock fotoğraf sitelerinde satarak para kazanacağınız anlamına gelir.

16- Serbest Tasarım

Yerel işletmeleri kontrol edin: Broşür, kartvizit ve diğer tasarım çalışmalarını onlara sağlayabilir ve iyi bir ek para kazanırsınız.

17- Özel Ders

Matematik ve yabancı diller, ders konusunda en çok talep gören bölümler olsa da diğer bazı alanlara da talep vardır. Özel bir konuda bilgiliyseniz bu bilgiyi satabilirsiniz.

18- Niş Web Siteleri Oluşturma

Belirli bir konudaki bilgileri bir araya getirebilirseniz, üzerine hedefli reklamlar koyabilir ve para kazanabilirsiniz. Örneğin herkes her konuda site açmaktadır. Para kazanma konusundaki sitelere baktığınızda birçok site affiliate marketing üzerine yoğunlaşmıştır. Bizim sitemiz bilgi vermesi hasebiyle bu konuda öncü bir niş sitedir.

Evden Yapılan Ek İşler Nelerdir?

19- Çeviri Yapma

Mevcut makaleleri farklı dillere çevirme çeşitliliği büyüktür. Bu konuda her yere destek sağlayabilirsiniz.

20- Özel Zanaat Yaratmak

Ne tür zanaat ürettiğiniz önemli değil, bunun için bir pazar var. Yabancı sitelerden Etsy ve Instagram platformu, el sanatları satmanın en kolay yollarından biri olmaya devam ediyor.

21- Affiliate Marketing

Diğer bir adıyla satış ortaklığı, ülkemizde internetten yan gelir elde edip para kazanmak isteyenlerin en çok rağbet ettiği şeylerden biri olsa da bu iş İngilizce bilenler için gerçek anlamda çok güzel paralar kazandırmaktadır. Ülkemizde satılması muhtemel ürünleri bulunan şirketlerin ürünlerini pazarlamak istiyorsanız, yaptığınız satışlardan komisyon kazanabilirsiniz. İnternette satış ortaklığı konusunda birçok makale bulunmaktadır.

22- Yedek Oda Kiralamak

Uzun süreli bir oda arkadaşı aramanın birçok yolu vardır. Evinizin bir odasını airbnb gibi sitelerde kiraya verebilirsiniz.

23- İnşaat Mobilyaları

El yapımı mobilyalar yaratma becerisine sahip olanlar için, eserlerini satmak çoğu zaman sadece bir reklam meselesi.

24- Evde Güzellik Hizmetleri Sunmak

Saç kesimi, makyaj ve evde yapılabilen diğer güzellik hizmetleri giderek artan bir talebe sahiptir. Müşteri bulduğunuz takdirde müşterinin kendi evine gidip bu hizmetleri sunabilirsiniz.

25- Özgeçmiş Yazmak

Özgeçmiş yazmak, bir müşterinin bilgilerini cümle mühendisliğiyle cilalayabiliyorsanız, güvenilir bir yan gelir sağlayabilir.

Kadınlar İçin İnternetten Online Yeni İş Fikirleri

Haftada binlerce TL kazanma fırsatı sunduğunu iddia eden pek çok yer var. Ne yazık ki, bu listedeki işler bu kadar çok gelir sağlayamayacak, ancak bunlar asla o yerlerin yaptığı gibi dolandırıcılık meselesiyle uğraştırmıyor. Bu listedeki işlerin çoğu işinizi tanıtan bir broşürden başka bir şey gerektirmiyor. Daha da iyisi, bu işletmelerden herhangi birinden memnunsanız, ilerlemek için potansiyel var, belki de tam zamanlı geçme noktasına kadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir