Yattığın Yerden Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

Para kazanmak aslında zor değil ev hanımları, öğrenciler ve ihtiyaçlarını gidermek için paraya ihtiyacı olan kişiler… Geçmişte faiz borcu konusunda dikkatli olmamız gerektiği için bizi uyardıklarını hatırlıyor musunuz? Evet faiz; faiz ödemeyi asla durdurmadı, faiz hiç uyumadı, bir gün bile tatil yapmadı. Her şey faiz ve zam olmuşken uyurken bile para kazanmak kulağa nasıl geliyor? Gerçek olamayacak kadar iyi sesler mi çağrıştırıyor?

Uyurken bile para kazanmanın bazı yollarını verelim.

  1. Bir Blog Açın

Pasif gelir elde etmek için belki de en popüler yol, kendi blogunuzu açmaktır. Kurulum yalnızca birkaç dakika sürer ve başlatmak ucuzdur. Yalnızca alan adınızı satın alın ve hosting ücretini (barındırma ücretini) ödeyin.

Bundan sonra, insanların okumak veya paylaşmak isteyecekleri şaşırtıcı içerik oluşturmaya başlayın. Örneğin, küçük işletme sahiplerine vergi konusunda yardımcı olan bir muhasebeciyseniz, o zaman bu sizin bloğunuz kategorisi olabilir.

Hakkında yazdığınız konuların popüler olduğundan emin olun. Mesela eğer evcil hayvan süslerini seviyorsanız ve bloğunuzda bu konu hakkında paylaşımlar yapıyorsanız, para kazanmak için sitenizi ziyaret eden insanların yeterli olacağından şüpheliyim. 

Yeterli takipçi kazandıktan sonra, blogunuzdan para kazanmaya başlayabilirsiniz:

Üye Yaparak veya Reklam Yaparak Komisyon Kazanmak  Bu, başkalarının ürünlerini veya hizmetlerini sitenizde tanıtmanızdır. Bu ürünlerin veya hizmetlerin blogunuzla alâkalı olduğundan emin olun. Örneğin muhasebe blogu, muhasebe veya faturalama yazılımı için bir tanıtım alanı olabilir. Bir tanıtım ortağı bulduğunuzda size bir kod veya resim verilir; böylece bir ziyaretçi sitenizdeki bu bağlantıyı tıkladığında komisyonunuzu kazanırsınız. Bunlar haricinde oturduğum yerden para kazanmak istiyorum diyenler, Google Adsense ile para kazanma konusunu da araştırmanızı tavsiye ederiz.

  1. Kendi Bilgi Ürününüzü Satın

Belli bir alanda bilgili iseniz, e-kitap veya video gibi ürünler oluşturmaya ve bunları blogunuza veya sitelerde satmaya başlayabilirsiniz. Örneğin bilgili olduğunuz bir konuda videolar çekiyor ve bunları satmak istiyorsanız Udemy sitesini araştırmanızı tavsiye ederiz. Yatarak para kazanmak isteyenler, videonuzu gönderin ve eğitime ihtiyacı olanlar satın alsın, videolarınızı izlesin.

Türkiye’de Çok Para Kazanmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

 

  1. Telif Ücreti Kazanın

Yetenekli bir müzisyen, aktör veya yazar iseniz, çalışmalarınızdan telif hakkı kazanabilirsiniz. Başka bir deyişle, insanlar eserinizi veya yaratıcı varlıklarınızı kullanmak için para ödeyeceklerdir.

Eğer yeterince yetenekliyseniz ve telif kazancıyla ilgileniyorsanız kontrolü şu siteye bırakabilirsiniz: https://www.royaltyexchange.com/ 

Bu site, gayrimaddi hak bedellerini alıp satabileceğiniz bir pazar alanıdır.

  1. Web Sitesi Satın Alıp Satın

Eğer bir web sitesi oluşturmaya zamanınız yok ve siteye trafik çekmek için gerekli çabayı kendinizde görmüyorsanız; belli bir trafik elde etmiş ve para kazandıran bir site satın alıp bundan para kazanabilir ya da al-sat işlemi yapabilirsiniz. Site satın alabileceğiniz yerler genelde wmaraci.com ve r10.net gibi webmaster forumlarıdır.

Kolay Hızlı Farklı Para Kazanma Yöntemleri

 

  1. Hisse Senedine Yatırım Yapın

Stoklara yatırım yapar paydaş olursunuz. Bu, şirketlerin karlarından bir pay almanızı sağlar. Stoklara yatırım yapmak yıllardır pasif bir kazanç elde etmek için popüler bir yol olmuştur ve internet sayesinde, araştırma ve stoklara kendi başınıza yatırım yapmak hiç olmadığı kadar kolay hale gelmiştir. Yatırım konusunu burada detaylıca işlemiştik.

  1. Mülklerinizi Kiralayın

Tatile giderken veya tatil evinde değilken evinizi kiralayabilirsiniz. Ayrıca garajınızı, park yerinizi veya kullanılmayan ofis alanınızı kiralayabilirsiniz. Evinizin bir odasını tanıdığınız biriyle paylaşarak ondan kira alabilirsiniz.

  1. Bir Aracınızı Kiralayın

Eğer çok kullanmadığınız bir aracınız varsa bunu ihtiyacı olabilecek bir şirkete, işletmeye, pazarlamacıya…vb kiralayabilirsiniz. Oturduğun yerden ek iş isteyenler için güzel bir fikirdir. garajyeri.com tavsiye ederiz. Bunun dışında araç satışı ile de ilgileniyorsanız araç satış teknikleri konusunu irdelemiştik.

Kısa Yoldan Çok Hızlı Acil Para Kazandıran Fikirler

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir