Yazı Yazarak Para Kazandıran Siteler Hangileri?

Milyarlarla internet sitesinin makalelere, okuyucularına sunacakları dikkat çekici yazılara ihtiyacı var. Bunu da serbest çalışanlardan (freelancer) elde etmektedirler. Serbest piyasada yeniyseniz, nerede yazı yazabileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. İnternet, yeni serbest çalışanların makale yazıları yazıp gelir elde etmeye başlayabileceği birçok yere sahiptir. Bu siteler profesyonel bir yazar olarak başarılı bir kariyer oluşturmak için ihtiyaç duyduğunuz deneyimi elde etmek için mükemmel bir yoldur. Burada yazı yazarak para kazanmak istiyorum diyenlere fikir verebilecek ücretli makale yazdıran siteleri inceleyeceğiz.

Makale Yazarak Para Kazandıran Türkçe Siteler

Bilgiustam Sitesi

2006 yılında yayın hayatına başlayan bilgiustam.com sitesinde yazarlık sistemi bulunmaktadır. Buradaki yazarlık sistemine başvuranlar, yazdıkları ve onaylanan makaleleri sayesinde para kazanmaktadırlar. Piyasada buna benzer başka siteler de olsa da ödeme yaptığını bildiğimiz güvenilir bir site olduğu için burayı örnek göstermek istedik.

Wmaraci.com ve R10.net Webmaster Forum Siteleri

Direk site ile çalışmak yerine forumlarda iş almak daha kolaydır. Bu webmaster forum sitelerine üye olup ticaret bölümlerindeki makale alış-satış kategorilerinde kendinizi tanıtıp referans makalelerinizi paylaşarak iş alabilir, istenilen tarzda makaleleri yazarak para kazanabilir, elinizde yazmış olduğunuz var olan yazılarınızı paylaşarak ücretler kazanabilirsiniz.

İyimakale.com Sitesi

Bu sitede direk hazır makalelerinizi paylaşarak satın alınmasını bekliyorsunuz. Bu makaleler dışında makale siparişi verilen bölüm bulunmaktadır. Site sahipleri makale siparişi vererek bu siparişlere verilen teklifleri değerlendiriyor ve bir yazarı seçip verilen gün içinde makalesini teslim alıyor. Güvenilir bir sitedir. İnternet üzerinden yazı yazarak para kazandıran siteler arasında bizim en çok çalıştığımız yer burasıdır.

Bionluk.com ile Sadeceon.com Siteleri

Buralar da webmaster forumlarının ticaret kategorilerindeki gibi, sadece makale alanında değil daha birçok freelancing alanında çalışan, komisyonunu alarak çalışan sitelerdendir. Buralara üye olarak kendinizi tanıtan ve referans makalelerinizi paylaşan bildirimler yaparak sizi seçecek makaleye ihtiyacı olan insanları bekliyorsunuz. Makale yaz kazan siteleri arasında güvenilir olarak tanımlayacağımız diğer siteler bunlardır.

Makale yazarak para kazandıran Türkçe sitelere şimdilik burada son veriyoruz. İngilizce yazı yazarak para kazandıran sitelere hızlıca yer vererek bu yazımızı sonlandıracağız.

Makale Yazarlığından Ne Kadar Para Kazanılır?

Makale Yazarak Para Kazandıran İngilizce Siteler

Heliumnetwork.com: Yazılan içeriklerden kazanılan reklam gelirlerinden bir miktar para ödemektedir.

Hubpages.com: Sitedeki oluşturduğunuz hub’larda yayınlanan reklamların gelirlerinden küük bir miktar para ödemektedir.

Busika.com: Google AdSense ile ortak çalışıyor; bu nedenle orijinal içerikli yazarlar, tıklama gelirinin küçük bir kısmını elde edebiliyor.

Guru.com:  Potansiyel işverenlerin iş ilanı ve serbest çalışanların tekliflerini sunması için bir teklif verme sitesidir

Upwork.com: Yazarların verilen işler hakkında teklif sunmalarına olanak tanır.

Günlük Ekstra Para Kazanmak İçin Hangi İşler Yapılabilir?

Yazar Olarak Para Kazanmak İçin Tavsiyeler

Çevrimiçi makale yazarak para kazanmak istiyorsanız aşağıdaki yararlı ipuçlarını göz önünde bulundurun:

  • Kendinizi nasıl koruyacağınızı bilin. Maalesef çevrimiçi yazma fırsatlarının artması, evden çalışmak isteyen insanlardan yararlanmak isteyen çok sayıda dolandırıcı ustası üremesine yol açtı. Doğru olamayacak kadar iyi görünen şeyler sunan kişilere dikkat edin.
  • İnsanların size ücretsiz yazarlık teklif etmesine izin vermeyin.
  • Tecrübeniz hakkında yalan söylemeyin. Bunun yerine, blog içeriği gibi çevrimiçi içerikler üretip bunları yayınlayan yerlerle anlaşıp referans olarak bu yazılarınızı gösterin.
  • Müşterilerinizi mutlu etmek için elinizden gelenin en iyisini yapın. Memnun kalmış müşteriler, istikrarlı bir çalışma istiyorsanız, ihtiyacınız olan iyi öneriler ve tavsiyeler sunar.

Son Zamanlarda Popüler Olan Tutacak İş Fikirleri

“Yazı Yazarak Para Kazandıran Siteler Hangileri?” için 3 yorum

    1. Bizler okurlarımıza herhangi bir satış ortaklığı ile satın alınan ürünlerin reklamını yapmıyoruz. Genelde para harcamadan nasıl para kazanabilecekleri öğretmeye çalışıyor, para kazanmanın yollarını anlatıyoruz. Satın alıp incelemediğimiz bir ürünü bizi okuyanlara tavsiye edemeyiz. Teşekkürler.

    2. ModaSky ile yazı yazarak para kazanabilirsiniz. ModaSky video ve fotoğraf paylaşımıylada para kazandırıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir