Yeni Dükkan Açma İş Kurma Fikirleri 2017-2018

En iyi küçük işletme fırsatları, yeni dükkan açma ve iş kurma fikirleri 2017-2018 listemize hoş geldiniz. Bu işletmeleri, giriş engellerinin düşük olması nedeniyle seçtik. Yani listedeki işletmelerden herhangi birini açmak için biyoteknolojiye 10 milyon dolar yatırım yapmaya ihtiyacınız yok. Bazıları bir miktar elbette başlangıç sermayesi gerektiriyor ama en önemli hususlar, bağlılık, sıkı çalışma, azim ve başarılı olmak için arzu.

Çoğu küçük işletme, sahiplerini milyoner zengini yapmaz ancak unutmayın, küçük işletme sahipleri için, kendi işinin patronu olmak ve son sözü kendisi söylemek, büyük keyif vericidir. Ve bu vereceğimiz yeni dükkan açma fikirlerin birçoğu belirsiz ekonomik zamanlarda bile istikrarlı bir gelir elde etme potansiyeline sahiptir.

Glutensiz Ürünler

Glutensız gıdalar piyasası ısınmaya devam ediyor. Amerika’da glutensiz ürünlerin satışları 2010-2014 yılları arasında yıllık bazda % 34 arttı ve toplam satışların 2019 yılına kadar ABD’de 2.34 milyar dolara ulaşması bekleniyor .

Luten bildiğiniz gibi çölyak hastalığını etkiliyor. Ulusal restoranlarımız ülkemizde hala tam anlamıyla glutensiz ürünler sunma konusunda yetersiz kalıyor. Uluslararası zincir restoranlar işin bilincine vardı, örneğin Pizza Hut geçtiğimiz günlerde glutensiz pizzayı ilk kez piyasaya sürdü. Yerel restoranlar ve fırınlar için çölyak yemekleri ve gerçek, lezzetli gıdalar – ve özellikle de çorbalar, sandviçler ve ekmek gibi çok yenilen yerlerde glütensiz gıda bulması zor. Glutensiz ürünler konusunda uzmanlaşmış pastane açarsanız başarılı olma şansınız artacaktır.

Yaşlı Bakımı

Yaşlanma artıyor. Yaşlıları sürüş ve teslimat hizmetleri, yemek, temizlik ve peyzaj gibi bu büyüyen pazardan yararlanabilecek birçok işletme türü vardır. Yaşlılar hareketlilik, işitme ve görme azalmasıyla baş edebilmek için yaşam alanlarında çeşitli değişiklikler yapmaya ihtiyaç duyuyorlar. İnşaat alanında deneyimli olanlar için, emniyetli yer döşemeleri, banyo malzemeleri, tekerlekli sandalye erişim değişiklikleri, alarmlar vb. tesisatları için fırsatlar bulunmaktadır.

Kuraklığa Dayanıklı Peyzaj ve Susuz Araba Yıkama

Son zamanlarda özellikle küresel ısınma nedeniyle iklim değişiklikleri söz konusu. Örneğin bazen ilkbahar ve yaz aylarında neredeyse hiç yağmur yağmıyor.

İklim değişikliği savunucuları doğruysa ve daha kurak havalar devam edecekse, suya bağımlı olan işletme sahipleri yeni fırsatlardan yararlanmak için mevcut işletmelerinin çalıştırma şeklini değiştirmelidir. Eğer bir peyzaj işi başlatmayı düşünüyorsanız (ya da zaten var ise) kuraklığa dayanıklı peyzaj tasarımında geleceğe sahipsiniz.

Ve susuz araba yıkama makineleri gibi “susuz” ürünler her zamankinden daha popüler olacaktır.

Elektrikli Bisiklet Satış ve Servisi

Geçmiş yıllardaki en iyi küçük işletme fırsatlarından biri, hareketlilik sorunları olan yaşlılar için elektrikli scooter satışı ve servis oldu. Elektrik nakliye pazarındaki diğer büyük eğilim elektrikli bisikletler (e-motosikletler) ve 2 tekerlekli scooter’dır. E-bisiklet satışlarının 2018 yılına kadar 50 milyon adede ulaşması bekleniyor. E-motosikletler ve scooter, trafiği tıkanmış şehir sokakları için mükemmel bir çevre dostu ulaşım aracı.

Son zamanlarda e-motosikletlerin cazibesini kazara keşfettik – pedal bisikletimizle bir tepe üzerinde uğraşırken, bizden 20 yaş üstü elektrikli bisikletin üzerinde bir adam geçti.

Bir başka e-bisiklet fırsatı, pedallı bisikletleri elektrikli yapmak için yardımcı takımları satmaktır. (Ön veya arka tekerlek göbeğine küçük bir elektrik motor, pil ve kablo ekleme gibi.)

Teknoloji geliştikçe, yeni modeller piyasaya sürülerek, E-bisiklet / scooter satışları ve kiralama hizmetinin önümüzdeki yıllar için iyi bir iş fırsatı haline gelmesini sağlıyor.

Gıda Kamyonları

Çoğu insan gıda kamyonlarında, hamburger, patates kızartması ve sosisli geleneksel fast food yemekleri ya a bulunulan yöreye veya farklı yörelere ait yiyecekler sunma vizyonuna sahiptir. İyi, sağlıklı ve besleyici yiyeceklerin mobil satıcılar (gıda minibüsleri, gıda kamyonları…vs) tarafından satılamaması için hiçbir sebep yoktur.

Örneğin, mevsimsel olarak değişen bir menü sunan, yerel olarak tedarik edilen, organik malzemelerle yapılan vejetaryen yemekler sunan bir gıda kamyonu yapılabilir.

İlgili Konu: Türkiye’de Yemek Kamyonu İşi Yapmak

Yukarıda bahsettiğimiz yeni dükkan açma, iş kurma fikirlerinin hiçbiri sizi çok hızlı zengin yapmayabilir, bunlar kolay para kazanma yolları da değildir. Ama bu iş eğilimleri demografik doğrultuda fırsatlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir