Yeni Evli Genç Çiftler İçin Para Kazandıran Tasarruf İpuçları

Muhtemelen burada olmanızın nedeni, ‘evlilik’ olarak adlandırılan büyük dalgayı görmeniz ve balayı evresinden yavaş yavaş çıkmanızdır. Canlı bir ilişki uzun süre sonra ciddi bir hal almaya başladı ve birlikte çift olarak gelecek için maddi imkânlar önermek istiyorsunuz. Bu yazımızda, çiftlerin para kazanma ipuçlarına odaklandık ve bu da tüm maddi sorunlarınızı çözmeye yardımcı olacaktır.

Hedeflerinizi Belirtin

İkinizin de somutlaşmasını istediğiniz ortak veya farklı hedefleriniz olmalıdır. Örneğin evlenmek (henüz değilseniz), bir ev sahibi olmak, çocuk sahibi olmak ya da herhangi bir alanda yüksek lisans yapmak gibi… Bu bireysel veya ortak hedefleri birbirinizle paylaşın, her bir hedef için bir zaman çerçevesi çizin ve buna göre ne kadar para kazanmanız gerektiğini öğrenmek için plan yapın.

Bütçe Planı Oluşturun

Günlük harcamalarınızın tablosunu bir yere not edip bunu muhafaza edin ve bir aydan fazla sürdürün. Ardından, toplam harcamanızı toplam gelirinizle karşılaştırın ve kaynaklarınıza göre yaşamaya devam edip etmediğinizi doğrulayın. Açık bir iletişimi sürdürerek uyguladığınız bu strateji, gereksiz giderleri ortadan kaldırarak gelecekte tasarruflar sağlayacak bir maliyet tasarruf planı hazırlamanıza yardımcı olacaktır.

Borçlarınızı Boşaltın

Bir borç tuzağına düşmekten kaçının ve en üst düzey önceliğinizin borcu ödemek olduğundan emin olun. Her zaman mümkün olmayabilir, ancak kredi veya kredi kartı yoluyla satın almak yerine pahalı bir şey satın almak için yeterli miktarda para biriktirirseniz (tasarruf ederseniz), bu uzun vadede size yardımcı olacaktır.

Borçlardan Hemen Kurtulmak İçin Ne Yapmalıyım?

Emeklilik İçin Plan

Yaşam standartlarınızın şimdi olduğu gibi emekli olduğunuzda da olumlu devam etmesini istiyorsanız, bunun için şimdiden nasıl ödeme yapacağınızı düşünmeniz gerekir. Bir emeklilik planı, emeklilik sonrası mali istikrarı sağlamak için bir araç olarak insanlara hizmet eder. Ne kadar erken başlarsanız, emekliliğinizdeki hayatınız o kadar iyi olur.

Elektrik Faturalarınızdan Tasarruf Edin

CFL veya LED gibi enerji tasarruflu ampulleri kullanın. Yıllarca sürer ve daha az elektrik tüketirler. Vampir güç kullanımını önlemek için kullanılmadığında cihazlarınızı (TV, çamaşır makinesi) fişten çekin. Elektronik cihazlarınızı elektrik dalgalanmalarından korumak için aşırı gerilim koruyucusuna takılı tutun.

Evde Nelerden Para Tasarrufu Yapabiliriz?

Akıllı Telefon Uygulamalarını Kullanarak Ücretsiz Arama

Bu dijital çağda çoğumuz sohbet etmekten hoşlanıyor. Sohbet etmeye ek olarak, WhatsApp, Viber veya Skype gibi akıllı telefon uygulamaları, konuşmak istediğiniz kişinin çevrimiçi olması koşuluyla ucuz veya ücretsiz bir arama tesisine izin veriyor. Bu, yüksek gelen telefon faturalarını azaltmaya yardımcı olur. Ancak öncelikle internet veri kullanımının getirebileceği maksimum ücretlere de dikkat etmelisiniz.

Internet’i Kullanarak Eski Ekipmanları Nakite Dönüştürme

sahibinden.com, gittigidiyor.com gibi bir dizi web sitesi veya letgo gibi mobil uygulamalar; nakit paraya dönüştürmek için bir telefon, video kamera veya TV gibi kullanmadığınız eski öğelerinizi değiştirmeye ya da satmaya yardımcı olur. Mobilyadan elektronik eşyaya kadar kullanılmış eşyalarınızı, bir pazar görevi gören online satış alanlarında belirli bir fiyattan satabilirsiniz. Bu seçenek aynı zamanda dolabınızı eski veya kullanılmayan eşyalarınızdan temizleme konusunda size yardımcı olur.

Para Nasıl Daha İyi Değerlendirilir, Kullanılır ve Yönetilir?

Daha Az Pahalı Şeylere Devam Edin

Alışveriş merkezindeki süslü restoranlar tasarruflarınızı çimdikleyebilirler. Bunun yerine, yakınlardaki doğal bir yerde yürüyüş veya piknik yapmak, bir akşam yemeği planlamak gibi uygun fiyatlı seçenekler arayın. Seçenekler sınırsızdır.

Ortak Hesap Oluşturun

Yeni evli genç çiftler için ortak bir hesap, finansmanı takip etmeyi ve işlemeyi kolaylaştırabilir. ayrıca bir ortaklığa olan güveni güçlendirir. Harcamaları konsolide ederek paranızdan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Bu konuda uzunca bir konuşun ve ikiniz için de bu seçeneğin rahat olduğundan emin olun.

Çalışmalar, sadece haftada bir kez alışveriş yapan kişilerin haftada birkaç kez gidecek olana kıyasla çok daha az para harcadığını gösteriyor. Aslında, bir öğe için mağazaya hızlı bir şekilde seyahat eden alışveriş yapanların % 54’ü planladıklarından daha fazla harcama yapar. Buna ek olarak toplu satın alma, tek tek paketlenmiş öğeler satın almaktan daha ucuzdur. Yani, listenizi planlayın ve sadece haftada bir kez bakkaliyeye gitmeye çalışın.

Mümkünse çocuğunuzu evde bırakın. İstemediğiniz veya ihtiyaç duymadığınız ekstraları satın almaya kısmen son vermiş olursunuz. Çocuklarla yerel parka mı gidiyorsunuz? Yürüyüşü yolculuğun ayrılmaz bir parçası yapın. Veya toplu taşıma araçlarına göz atın.

Para Biriktirmek İçin Tavsiyeler, Nasıl Para Biriktirebilirim?

Önümüzdeki otomobiller fren yapıyorsa, frenlere basınç uygulamadan önce, başta gaz pedalından ayağınızı çekmeyi deneyin. Genellikle, trafiği yakaladığınız zaman, tekrar hareket etmeye başlar ve frenlemeniz gerekmez. Mümkün olduğunca cruise kontrolünü kullanın, hızdaki ani değişiklikler gazınızı yiyebilir.

Yeni evlenecek olan ya da yeni evli gençler için bu ipuçları çok gibi gözükebilir, ancak bir ya da ikisinin uygulanabilir olduğunu düşünüyorsanız, tasarrufların başladığını gördüğünüzde diğerlerini denemek için motive olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir