Yeni Girişimciler İçin Fikirler, Tavsiye ve Öneriler

Yeni bir işletme kurmanın en büyük zorluklarından biri, onu karlı hale getirmek için çalışırken finansal açıdan uygunluğunu da sağlamaktır. Kişisel mali durumunuz karmaşıksa, işletmeniz de daha iyi bir fiyatlanmaya gidemeyecektir. İşinizi kurmaya odaklanmaya çalışırken endişe etmek istediğiniz son şey yüksek derecede borçlanmaktır.

Girişimciliğin meydan okumasıyla karşılaşmadan önce, kişisel finansmanınızı şekillendirmek için yapabileceğiniz birkaç şey var.

Girişimcinin Başarılı Olması İçin Başlarken Bilmesi Gerekenler

Borç Azaltımını Öncelikli Hale Getirin

Borçla mücadele etmek, birçok nedenden ötürü mantıklıdır. İlişkili strese ek olarak, kredi derecelendirmesine zarar vereceğini de düşünmelisiniz. Bu, ileride işinizi büyütmek için ihtiyaç duyacağınız parayı ödünç almanıza ciddi zarar verebilir.

Önce en yüksek faiz oranlarına sahip borcu ortadan kaldırmaya odaklanın. Bu genellikle kredi kartı borcunuzdur. Bu yüzden bunu bir numaralı önceliğiniz haline getirin. Öğrenci krediniz varsa, bunlar listenizde yer almalıdır. Birden fazla krediniz varsa, borç konsolidasyonunu göz önüne almak isteyebilirsiniz, ancak bunu yapmakta riskler bulunmaktadır. Konsolide borcun faizleri daha düşük olabilir, ancak geri ödeme süresi genellikle daha uzundur. Bu durum, para kazanma şansınızı da uzatır. Neyin mantıklı olduğunu anlamak için matematik yapın.

Harcama Alışkanlıklarınızı Gözden Geçirin

Artık dışarı çıkıp yeni bir araba satın almak ya da borç almak için yeni yollar bulmanın zamanı değil. Bunun yerine, paranızı nasıl harcadığınıza ve nelerden, niçin vazgeçtiğinize dikkatle bakın, özellikle borcunuz varsa ödediğiniz paraya dikkatlice bakın. Yeni borcun zamanı mı? Eğitiminiz veya yatırımınız için borcunuz mu var? Veya lüks bir eşya satın almanıza gerek var mı şu an?

Kötü alışkanlıklarınız varsa bunları kontrol altında tutmalısınız. Fazla harcama alışkanlıkları genellikle diğer sorunların bir belirtisidir. Bir dürtü alışverişçisi olduğunuzu anlamaya çalışın. Bu sadece borçlanmaya katkıda bulunmakla kalmaz aynı zamanda bir girişimcide de olması gereken son özelliklerden biridir. Alışveriş merkezlerinde yaşadığınız kayıplar kadar aynı miktarda kurumsal satın alma kararlarına yaklaşamamanız kaçınılmazdır.

Acil Bir Fon İnşa Etmeye Başlayın

İnsanımızın yaklaşık üçte birinin hayatın acilleriyle uğraşmaktan tasarrufa ayıracak vakitleri kalmıyor. Bu, yeni bir iş kuracak herkes için özellikle kötü bir fikirdir.

Bir miktar sermaye, 3-6 aylık kişisel harcamalarınızı karşılar, ancak çalışanlara veya tedarikçilere ödeme yapmak için mücadele ettiğinizde zayıf kaldığınızı hissedebilirsiniz. Bir acil yardım fonu inşa etmeye başlamanız gerekir.

İşadamında Girişimcide Olması Gereken Kişisel Özellikler Nelerdir?

 

Sigorta Ödemelerinizi Aksatmayın

Sigorta, ödemekten nefret ettiğimiz şeylerden biridir, ancak ihtiyacınız olduğunda şükür ki ihmal etmemişim dersiniz. Bir girişimci olarak, işletmeniz için doğru olanı tam olarak araştırmak için biraz zaman ayırmanız gerekir, ancak bunu düşünürken kişisel ihtiyaçlarınızı ihmal etmek büyük bir hatadır.

Sağlık sigortası şarttır. Özellikle bir aileniz varsa daha proaktif bir yaklaşımda olmanız akıllıca olur. Karşılayabileceğiniz en iyi sağlık sigortasını satın alın ve paketinize özürlülük sigortası eklemeyi de düşünün.

Kimse en kötü ihtimali düşünmekten hoşlanmaz, ama bunu düşünün. Zamansız bir ölümle karşı karşıya kalırsanız, aile üyelerinizin kederinizle beraber yoksullukla karşı karşıya kalmamasını sağlamalısınız. Hayat sigortasını ne kadar genç yaparsanız o kadar iyi olur. Yaşlandıkça, maliyetiniz artar ve sağlık sorunları baş gösterince maliyetler artar.

Son Bir Uyarı: Bunları sert kurallardan çok yönerge olarak görün. Birçok girişimci borcu olduğu halde başarılı bir şirket kurmuştur. Burada gerçekten önemli olan, inşa etmeye çalıştığınız işletmeye uygulanması gereken finansal kuralları, aynı titizlikle kişisel finansmanınız için de uygulamanızdır.

İşte Başarılı Olmak İçin Vazgeçilmesi Gereken Şeyler

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir