Youtube ile İnternetten Para Kazanma

Youtube ile internetten para kazanma yollarını anlatacağımız makalemize hoş geldiniz. Bugünkü makalemizde, youtube üzerinden nasıl para kazanılır, youtubeden para kazanmak için neler yapılmalıdır bunları konuşmaya çalışacağız. İlk olarak şu soru ile başlasak yerinde olur sanırım…

Youtubeden Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Youtubeden para kazanmak için birçok seçenek mevcuttur. Şimdi bunları kısaca sıralayalım arkadaşlar:

  • Tabi ki Youtube’un kendi içinde barındırdığı reklamlardan para kazanmak,
  • Youtube üzerinden ürün tanıtımı yaparak para kazanmak,
  • Popüler bir Youtube fenomeni olarak hem reklam gelirlerinden hem de ürün tanıtımlarından para kazanmak…

Şimdi bu maddeleri başlıklar halinde anlatalım:

1-) Youtube Reklamlarından Para Kazanmak

Değerli ziyaretçilerimiz, biliyorsunuz ki Youtube 2006 yılında Google tarafından satın alındı ve Google’a entegre edildi. Yani özellikle bu satın alınma işleminden sonra Youtube = Google, Google = Youtube oldu diyebiliriz.

“Youtube reklamlarından para kazanmak” için yapmanız gereken en iyi şey Youtube üzerinden bir kanal açmak ve bu kanala sürekli trend videolar eklemek. Bu kanaldaki reklamları aktif ettiğiniz zaman, videolarınızı izleyen internet kullanıcıları, videoların sağında solunda vs. hemen hemen her yerinde yer alan reklamlara tıkladığında siz para kazanırsınız. İnternetten para kazanmak için güzel bir yol olmasının yanı sıra herhangi bir sermaye gerektirmeyen bir iş olması sebebiyle oldukça tercih edilen bir kazanç yoludur Youtube reklamlarından para kazanmak!

2-) Youtube Üzerinden Ürün Tanıtımı Yaparak Para Kazanmak

Bu yöntem son yıllarda oldukça popüler bir hal almaya başladı, öyle ki bir çok ürün sahibi ürünlerine ait videolar hazırlatıp Youtube üzerinden tanıtım yapma eğilimi göstermektedirler. Burası çok önemli ve kilit bir bilgi: Çünkü Youtube’a yüklediğiniz bir video, Google sıralamalarında oldukça yüksek sonuçlara hatta ilk sıralara kadar çıkabiliyor! Bu da şu anlama geliyor; para verip tanıtım yapmaktansa, video çekip Youtube atıp ufak bir seo çalışması yapmak çok daha kârlı ve kazançlı oluyor.

Son zamanlarda her sektörden bu iş için hummalı bir çalışma söz konusu. Öyle ki ilerleyen günlerde daha da artacak gibi görünüyor. Sonuç olarak olayın mantığı tam olarak şu şekilde işliyor: Bir ürününüz olduğunu varsayalım, bu ürünü bir şekilde insanlara tanıtmak zorundasınız ve bunun için en iyi yol da hiç şüphe yok ki internettir. E internet ise Google demek olduğuna göre, el mahkum Google Adwords üzerinden reklam vermek zorundasınız…

İşte tam burada Youtube devreye giriyor ve sizi maliyetli reklam harcamalarından kurtarıyor! Youtube yüklediğiniz bir videoya ufak da olsa SEO çalışması yaparsanız çok yüksek sıralamalar elde edebilirsiniz. Bu sayede internetten para kazanmak için zekice bir adım atmış olursunuz.

3-) Youtube Fenomeni Olarak Para Kazanmak

İnterneti aktif şekilde kullanan biriyseniz ve videolara karşı az da olsa bir merakınız varsa bu yöntem tam size göre diyebilirim. Çünkü bu yöntemde sürekli olarak aktif olma şartı var! Evet biliyorum zor ama parası da bir o kadar güzel!

Bu yöntemi de kısaca şu şekilde açıklayalım: Diyelim ki Youtube trendleri üzerinde bir kanal açtınız ve bu kanal üzerinden sürekli olarak videolar yayımladınız. Haftada en az 2 – 3 video yayımlamanız gerekiyor. Bu videolar mutlaka kaliteli olmalı ve izleyicisine eğlenceli ve öğretici bilgiler içermeli ki izleyicilerin devamlılığı yani aboneliği olsun. Bu şekilde videolar hazırlayarak kısa zamanda önemli yerlere gelebilirsiniz. Belli bir aşamadan sonra, ürün sahipleri sizinle irtibata geçecek ve videolarınızda kendi ürünlerinin subliminal yani gizlenmiş şekilde reklamlarını yapmalarını isteyecekler veya apaçık ürün tanıtımı yapmanızı isteyecekler.

Bunlar ilerleyen zamanda olacak işler hemen birden olması pek tabi ki mümkün değildir ancak imkansız da değildir. Bugün Youtube’a girdiğimiz zaman önerilen birçok video ve kanal görüyoruz. Bunlar zamanında sizin benim gibi insanlardı ve kendilerini geliştirerek bu noktalara kadar geldiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir